פרופ' אורי רוזנשיין – קרדיולוג התערבותי בכיר, מומחה לצנתורים ומנהל המחלקה הקרדיולוגית במרכז הרפואי בני ציון

פרופסור אורי רוזנשיין

פרופ' אורי רוזנשיין נולד בשנת 1953 בארגנטינה. שירת כקצין שריון, נפצע במלחמת יום הכיפורים ועוטר באות המופת על לחימתו בה.

את לימודיו סיים בבית הספר לרפואה באוניברסיטת תל אביב ולאחר השלמת ההתמחות בקרדיולוגיה, אותה סיים בהצטיינות, התמחה בצנתורים באוניברסיטת "קולומביה" בניו יורק ולאחר מכן השתלם בקרדיולוגיה התערבותית באוניברסיטת "מישיגן".

לאחר סיום השתלמותו, פרופ' רוזנשיין פעל כרופא בכיר במערך הצנתורים בביה"ח איכילוב וכיום הוא משמש כמנהל המחלקה הקרדיולוגית במרכז הרפואי בני ציון ופרופסור לקרדיולוגיה בבית ספר לרפואה של הטכניון.  כמו כן כיהן כמזכיר הכללי של האיגוד הישראלי לקרדיולוגיה התערבותית ועמד  בראש החוג לקרדיולוגיה וכסגן דיקאן בית הספר לרפואה של הטכניון.

פרופ' רוזנשיין הינו עמית של:

  • הקולג' האמריקאי לקרדיולוגיה (FACC)
  • האיגוד האירופאי לקרדיולוגיה (FESC)
  • החברה לצינתורים והתערבויות (FSCAI)

פרופ' אורי רוזנשיין הוא קרדיולוג מומחה בעל שם עולמי עם ידע נרחב בטיפול בחולי לב ובעל ניסיון של למעלה מ-10,000 צנתורי לב מהמורכבים והמסובכים שבנמצא, לרבות צנתורים בזמן התקפי לב ותעוקה לא יציבה.

פרופ' רוזנשיין הינו מהחלוצים העולמים בתחומו ונחשב לחדשן וממציא. באמתחתו מספר טכנולוגיות חדשניות המשמשות לצנתורים התערבותיים ורשומות כפטנט עולמי על שמו. פרסם למעלה ממאה מאמרים מקצועיים בספרות מדעית יוקרתית והוזמן, מאות פעמים, להרצות ברחבי העולם על פועלו, ניסיונו, המצאותיו והמגמות בתחום.

פרופ' רוזנשיין מקבל חולים ליעוץ בחיפה ובביתו בכפר דניאל ועובד עם כל הביטוחים הפרטיים.