פרופ' אורי רוזנשיין

פרופסור אורי רוזנשייןקרדיולוג התערבותי בכיר, מומחה לצנתורים ומנהל המחלקה הקרדיולוגית ויחידת הצנתורים במרכז הרפואי בני ציון.

פרופ' אורי רוזנשיין נולד בשנת 1953 בארגנטינה. שירת כקצין שריון, נפצע במלחמת יום הכיפורים ועוטר באות המופת על לחימתו בה.

את לימודיו סיים בבית הספר לרפואה באוניברסיטת תל אביב ולאחר השלמת ההתמחות בקרדיולוגיה, אותה סיים בהצטיינות, החל בהתמחות בצנתור באוניברסיטת "קולומביה" בניו יורק והתמחות בקרדיולוגיה התערבותית באוניברסיטת "מישיגן".

פרופ' אורי רוזנשיין פעל כרופא בכיר במערך הצנתורים בביה"ח איכילוב וכיהן כמזכיר הכללי של האיגוד הישראלי לקרדיולוגיה התערבותית וכסגן דיקאן בית הספר לרפואה בטכניון. כיום הוא משמש כמנהל המחלקה הקרדיולוגית ויחידת הצנתור במרכז הרפואי בני ציון.

פרופ' רוזנשיין הינו עמית של:

  • הקולג' האמריקאי לקרדיולוגיה (FACC)
  • האיגוד האירופאי לקרדיולוגיה (FESC)
  • החברה לצינתורים והתערבויות (FSCAI)

פרופ' אורי רוזנשיין הוא קרדיולוג מומחה לצנתורים בעל ניסיון של למעלה מ-10,000 צנתורי לב מהמורכבים והמסובכים שבנמצא, לרבות צנתורים בזמן התקפי לב ותעוקה לא יציבה. יתר על כן, מבצע פרופ' רונשיין גם צנתור בכלי דם של הכליה לטיפול ביתר לחץ דם ובכלי דם אחרים.

פרופ' רוזנשיין הינו מהחלוצים העולמים בתחומו ונחשב לחדשן וממציא. באמתחתו מספר טכנולוגיות חדשניות המשמשות לצנתורים התערבותיים ורשומות כפטנט עולמי על שמו. פרסם למעלה ממאה מאמרים מקצועיים בספרות מדעית יוקרתית והוזמן, מאות פעמים, להרצות ברחבי העולם על פועלו, ניסיונו, המצאותיו והמגמות בתחום.

פרופ' רוזנשיין מקבל חולים ליעוץ בחיפה ובתל אביב וכן מבצע צנתורים ב"אסותא" בתל אביב ועובד עם כל הביטוחים המשלימים והפרטיים.