מחלת לב וצינתורים

מחלת לב – שווה לדעת

כאשר אנשים מדברים על מחלת לב, הם מתכוונים על פי רוב למחלות שקשורים לעורקים אשר מזרימים את הדם אל הלב

מחלות אלו עלולות לגרום במשך השנים לתופעה חמורה אצל אנשים אשר סובלים מהן: היווצרות או סתימה בעורקים הכליליים אשר מזרימים דם לשריר הלב ומאפשרים לו לתפקד

התהליך, "טרשת עורקים" שמו, מתרחש על פי רוב בהדרגה. הוא מקטין את כמות הדם שהעורק מזרים ומקשה עליו להתרחב במקרים שבהם יש צורך באספקת חמצן גבוהה ללב. התוצאה עלולה להיות פגיעה משמעותית בבריאות החולה, עד כדי סכנת חיים של ממש. מחלת לב היא אחד הגורמים המובילים בישראל ובעולם למקרי מוות, והיא פוגעת באחוזים גדולים מהאוכלוסייה.

מחלת לב – שווה לדעת

מה גורם בעצם להופעתה של מחלת לב? ראשית חשוב לדעת כי לגנטיקה יש השפעה רבה מאוד. כל אחד מאיתנו ירש תכונות שונות מהוריו – ובהן גם את הנטייה לבעיות הפוגעות בעורקים. אם יש לכם במשפחה היסטוריה של מחלת לב, אתם נמצאים בקבוצת סיכון גבוהה וחשוב מאוד להקפיד על בדיקות תקופתיות ומעקב רפואי. כמו כן, גברים נמצאים בסיכון יותר מנשים, וגם לגיל יש השפעה וכאשר אנו מתבגרים הסכנה גדלה.

לצד הנטייה הגנטית – יש לא מעט גורמים שנמצאים תחת שליטתנו ויכולים לצמצם את הסיכון ללקות במחלת לב. תזונה בריאה ושמירה על משקל תקין היא בעלת חשיבות רבה (במקרים של עודף משקל משמעותי מומלץ להיעזר בייעוץ מקצועי) וכך גם פעילות גופנית סדירה ושמירה על כושר. עישון הוא גורם סיכון של ממש להופעתה של מחלת לב ולא רק למחלות הסרטן השונות. גם לחץ נפשי עשוי להחמיר את הבעיה.  גם לסכרת יש השפעה שלילית וכך גם ללחץ דם גבוה.

חוששים שיש לכם מחלת לב? יש לכם היסטוריה משפחתית? גשו לייעוץ ובדיקה אצל קרדיולוג מומלץ שיוכל לבדוק אתכם ולסייע לכם בהמלצות מתאימות.

Posted in מחלות לב and tagged , .

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>