חידוש עולמי: דיקור סיני יסייע למטופלים בצנתור

מיזם ראשון מסוגו בעולם שהחל לפעול באחרונה במרכז הרפואי בני ציון שבחיפה משלב בין דיקור סיני לבין תחום הקרדיולוגיה. הטיפול בדיקור סיני יינתן למאושפזים שעברו התקף לב – לקראת צנתור.

הטיפול ברפואה משלימה בזמן ההכנה לניתוח אמור להפחית את רמת הלחץ בה נמצא המטופל ,מהרגע שהוא מגיע לבית החולים ועד שלב ההתאוששות. מטרת הטיפול היא לאפשר לחולים לעבור את הטיפולים בצורה רגועה ונעימה  יותר. ייתכן גם שהשימוש בדיקור יאפשר להפחית את כמות התרופות הניתנות לחולים.

הטיפול המשולב הוא יוזמה של פרופ' אורי רוזנשיין, מנהל מחלקת הקרדיולוגיה שמסביר: "מדובר בשילוב אופטימאלי בין שתי שיטות הטיפול, אשר מטרתן להתחשב בצרכי החולים ולהקל עליהם. צנתור הוא ניתוח לא פשוט, ואם אפשר להקל על החולה, כך שיחווה פחות חרדה לפני התהליך, בזמן הניתוח ובהתאוששות אחריו, זה לא דבר של מה בכך. השילוב האופטימאלי בין הטכנולוגיות החדישות בארץ ושיטות הטיפול המודרניות והמסורתיות כאחד, הוא שילוב מנצח".

לכתבה בנושא באתר מעריב:

 

Posted in כללי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>